ŽUPNE OBAVIJESTI

Trenutno nema sadržaja za prikaz

U petak i subotu, 12. i 13. Veljače 2016. godine, četvorica naših ministranata osmaša (Bruno Goričanec, Matija Florjanić, Ivan Mikec i Sebastian Soldat) sudjelovali su na duhovnoj obnovi u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu na Šalati. Srdačno ih je dočekao vlč. Josip Đurin, prefekt, koji je bio župni vikar u Nedelišću, te duhovnik sjemeništaraca vlč. Ivan Grbešić. Dečki su se tamo pridružili 17-orici svojih vršnjaka iz cijele Hrvatske. Dečkima se dopao program. Nakon duhovne obnove u subotu ih je župni vikar vlč. Tihomir Ciglar odveo u zagrebačku katedralu gdje su se pomolili na grobu bl. Alojzija Stepinca, potom su zajednički razgledali grad, a na kraju su pohodili bogosloviju.

"U sjemeništu smo imali duhovne obnove, mise koje je vodio fra Ante iz Petrinje. Bilo je jako zanimljivo i svi su bili dobri prema nama" - Bruno Goričanec 

"Mislim da je za mene Sjemenište bilo jedno veliko iskustvo. Super smo se zabavljali i pomalo naučili nešto novo. Vidjeli smo kako tamo žive Sjemeništarci i mislim da bi se svako tamo mogao dobro uklopiti" - Matija Florjanić

"Sviđalo mi se sve što sam vidio, neobično je živjeti takav život jer naši su dani ispunjeni drugačijim aktivnostima, ali različitosti su uvijek ono što želimo upoznati" - Sebastian Soldat 

NEDJELJNA MISAO

Bijela nedjelja

EUHARISTIJA – KAMEN TEMELJAC Dj 2, 42-47, Ps 118, 2-4. 13-15.22-24, 1Pt 1, 3-9, Iv 20, 19-31. Draga braćo i sestre!                 Izrael obiluje kamenom te je za Izraelce kamen simbol snage jer on jest čvrst, trajan i težak. Neki narod su čak kamen smatrali svetim predmetom. U Svetome Pismu pak se kamen spominje već u prvoj biblijskoj knjizi, Knjizi postanka, i to u smislu kada patrijarh Jakov podiže u Betelu  kamen kao žrtvenik Bogu. Dakle, kamen ima ulogu biti podloga za žrtvu Bogu. Nadalje, u Svetome pismu spominje se postavljanje dvanaest kamenova kao simbol dvanaest plemena Izraelovih. Preko kamenih žrtvenika, Bog posvećuje i dotiče zemlju. Takvi sveti kamen jest znak Božje prisutnost, ali i pralik Isusa Krista. Isusa Krista sveti Pavao naziva „kamenom spoticanja“ za ohole nevjernike. U posljednjoj knjizi Svetoga pisma, Knjizi otkrivenja, pak se spominje drago kamenje, kojim će biti sazidan novi sveti grad Jeruzalem.              Prvi kršćani su imali četiri kamena na kojemu su gradili život; nauk apostolski, zajedništvo, lomljenje...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

03.06.2017.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

01.07.2017.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

02.09.2017.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK