ŽUPNE OBAVIJESTI

IZ ŽIVOTA ŽUPE

SVETA MISA U STARAČKOME DOMU U SLAKOVCU

Vlč. Tihomir Ciglar služio je sv. Misu u domu za starije osobe u Slakovcu, a na poziv ravnateljice doma, gđe. Nikolina Buza Lehkec. Godišnje nekoliko puta ili po potrebi korisnika doma, župni vikar opslužuje njihove duše hraneći ih svetim sakramentima i R... Opširnije

HODOČAŠĆE U ZAGREB

Na blagdan sv. Alojzije Gonzage, 21.VI.2017., skupina župnih suradnika uputila se na hodočašće u Zagreb. Prvo smo posjetili franjevačku crkvu na Kaptolu gdje smo slušali o povijesti samostana, crkve ali i franjevačkog reda u Hrvatskoj. Nakon toga pohodili... Opširnije

Obnova pokrajinskih oltarnih slika u župnoj crkvi

03.06.2017 Nakon što je prošle godine obnovljena fasada na župnoj crkvi, ove godine krenuli smo s obnovom pokrajinskih oltara sv. Vida i sv. Antuna Padovanskog. U prvoj fazi obnove, restaurirane su oltarne slike sv. Vida i sv. Marije Magda... Opširnije

Proslava Sv. Florijana u Nedelišću

04.05.2017 U 18.00 sati pri kapeli sv. Florijana u ulici M. Viljevca u Nedelišću, služena je sveta Misa za sve žive i pokojne članove DVD-a Nedelišće i DVD-a koji pripadaju općini Nedelišće. Sv. Misu je služio vlč. Tihomir Ciglar koji je u... Opširnije

SLAVLJE SVETE POTVRDE U NEDELIŠĆU

29.04.2017 76 osmaša je u subotu, 29.IV.2017. primilo puninu Duha Svetoga u sakramentu svete Potvrde kojeg im je podijelio preč. Damir Bobovec, izaslanik našega varaždinskoga biskupa Josipa. Na početku su riječ dobrodošlice preč. Damiru up... Opširnije

SVETAC TJEDNA

SVETI AMBROZIJE, BISKUP I CRKVENI NAUČITELJ

Rodio se oko 340.g. Obitelj mu je bila kršćanska. Nakon očeve smrti, majka ga je povela u Rim dok je još bio dječak, te ga je pripremala za državnu karijeru, pruživši mu dobro obrazovanje u retorici i pravu. Oko 370. godine pozvan je da bude upravitelj pokrajina Emilije i Ligurije, sa sjedištem u Milanu. Upravo se ondje ražarila borba između pravovjernih kršćana i arijevaca, posebice nakon smrti arijevskoga biskupa Ausencija. Ambrozije se uključio u spor kako bi primirio protivničke strane, a njegov je autoritet bio toliki da ga je, premda tek običan katekumen, narod aklamacijom izabrao za milanskoga biskupa. Upoznao je i naučio tumačiti Bibliju prema djelima Origena, neupitnoga učitelja “aleksandrijske škole.” Na taj je način Ambrozije u latinsko područje prenio onakvo promišljanje o Pismima kakvo je započeo Origen, označivši tako na Zapadu početak prakticiranja božanskoga čitanja Svetog pisma – lectio divina. Metoda takva čitanja bila je vodiljom sveg Ambrozijeva... Opširnije

„ISUS KRIST: LJUBAVLJU POBIJEĐENA PATNJA“

Ovih dana dovršili smo ispovijedanje staraca, bolesnik i nemoćnika. Naš kapelan velečasni Tihomir Ciglar obišao je oko 20-ak nemoćnika po kućama te im podijelio sakramente svete Pokore, svete Pričesti te onima koji su bili potrebni i sakrament Bolesničkog pomazanja. „Zbog Kristova spasotvornog dijela čovjek na zemlji živi s nadom u vječni život i posvećenje. (Ivan Pavao II., Spasonosno trpljenje – Salvifici doloris, br. 15).“Zaista, ove riječi svetoga pape su istinite. Nemoćnici su željni Kristove utjehe jer mu se nadaju u vječnosti. Žele biti spremni na susret s Njim. Ovi članovi naše župe koji trpe zbog bolesti i nemoćni, posvećeni su svetim sakramentima. S jedne strane, tome treba zahvaliti i obiteljima koje su pozvale svećenika. I oni će imati zbog toga nagradu u vječnosti ako vjerujemo Kristovim riječima: „Što god učiniste jednom od moje najmanje braće, meni učiniste.“

U utorak 15. ožujka 2016. bila je sveta Ispovijed te sveta Misa u staračkom domu u Slakovcu gdje je oko 30-ak korisnika doma pristupilo svetim sakramentima.

Na svetkovnu svetoga Josipa, zaručnika Blažene Djevice Marije, 19. ožujka 2016. godine, bila je u 16.30 sveta Ispovijed, sveto Bolesničko pomazanje te sveta Misa za starce koji su mogli doći uz pomoć drugih u župnu crkvu Presvetoga Trojstva u Nedelišće. Okupilo se oko 30-ak staraca i bolesnika koji su radosni primisli svete sakramente. Također, svi su imali mogućnost zadobiti potpuni jubilarni oprost, pošto smo u godini milosrđa proglašenoj od strane pape Franje. Poslije je bio organiziran domjenak u župnome uredu od strane župnoga Caritasa.

Zahvaljujemo se svima koji su doprinijeli na ovaj ili onaj način svemu ovome navedenome. Gospodin nam svima bio vječna nagrada, a na zemlji neka nas posvećuje i dalje po svetim sakramentima.

Isus Krist je svojom smrću, uništio našu vječnu smrt i ublažio naše patnje. Vjernici u to vjeruju i zato posvećuju se svetim sakramentima kako bi jednoga dana s Kristom kraljevali u vječnosti.

IZ SVETOGA EVANĐELJA PO MARKU:

(Mk 1, 1-8)

Početak Evanđelja Isusa Krista Sina Božjega. Pisano je u Izaiji proroku:

»Evo šaljem glasnika svoga pred licem tvojim da ti pripravi put. Glas viče u pustinji: ’Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze!’« Tako se pojavi Ivan: krstio je u pustinji i propovijedao krst obraćenja na otpuštenje grijeha. Grnula k njemu sva judejska zemlja i svi Jeruzalemci: primali su od njega krštenje u rijeci Jordanu ispovijedajući svoje grijehe. Ivan bijaše odjeven u devinu dlaku, s kožnatim pojasom oko bokova; hranio se skakavcima i divljim medom. I propovijedao je: »Nakon mene dolazi jači od mene. Ja nisam dostojan sagnuti se i odriješiti mu remenje na obući. Ja vas krstim vodom, a on će vas krstiti Duhom Svetim.«

NEDJELJNA MISAO

2. adventska nedjelja

IVAN KRSTITELJ U IŠČEKIVANJU Iz 40,1-5.9-11, Ps 85, 9ab-14, 2Pt 3, 8-14, Mk 1,1-8.             Sveto evanđelje po Marki započinje riječima: „Početak evanđelja Isusa Krista Sina Božjega“. Dakle, sveti Marko piše o radosnoj vijesti, a to je Isus Krist koji je pravi Bog jer je Sin Božji te koji je i pravi čovjek. Stoga, svako sveto evanđelje shvatimo prije svega kao radost koju Bog dijeli s nama te tako i sami postajemo radosni. Svako sveto evanđelje shvatimo i kao utjehu jer Bog nas sam tješi, kako nam govori prorok Izaija (Iz 40,1). Radosna vijest je i u Božjemu obećanju o miru kojega će podariti vjernima svojim, kako smo slušali u Psalmu 85. Naposljetku, radosna vijest je u Božjemu obećanju da će Isus Krist ponovno doći k nama te tako nastati novo nebo i nova zemlja gdje će prebivati pravednost, govori nam sveti Petar u svojoj poslanici.             Gospodina Isusa Krista iščekivao je i sveti Ivan Krstitelj koji je na početku Markova evanđelja. Ivan...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

03.06.2017.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

01.07.2017.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

02.09.2017.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK