ŽUPNE OBAVIJESTI

IZ ŽIVOTA ŽUPE

HODOČAŠĆE U ZAGREB

Na blagdan sv. Alojzije Gonzage, 21.VI.2017., skupina župnih suradnika uputila se na hodočašće u Zagreb. Prvo smo posjetili franjevačku crkvu na Kaptolu gdje smo slušali o povijesti samostana, crkve ali i franjevačkog reda u Hrvatskoj. Nakon toga pohodili... Opširnije

Obnova pokrajinskih oltarnih slika u župnoj crkvi

03.06.2017 Nakon što je prošle godine obnovljena fasada na župnoj crkvi, ove godine krenuli smo s obnovom pokrajinskih oltara sv. Vida i sv. Antuna Padovanskog. U prvoj fazi obnove, restaurirane su oltarne slike sv. Vida i sv. Marije Magda... Opširnije

Proslava Sv. Florijana u Nedelišću

04.05.2017 U 18.00 sati pri kapeli sv. Florijana u ulici M. Viljevca u Nedelišću, služena je sveta Misa za sve žive i pokojne članove DVD-a Nedelišće i DVD-a koji pripadaju općini Nedelišće. Sv. Misu je služio vlč. Tihomir Ciglar koji je u... Opširnije

SLAVLJE SVETE POTVRDE U NEDELIŠĆU

29.04.2017 76 osmaša je u subotu, 29.IV.2017. primilo puninu Duha Svetoga u sakramentu svete Potvrde kojeg im je podijelio preč. Damir Bobovec, izaslanik našega varaždinskoga biskupa Josipa. Na početku su riječ dobrodošlice preč. Damiru up... Opširnije

PRVA PRIČEST U NEDELIŠĆU

23.04.2017 Od listopada do travnja se 69 djece trećih razreda pripremalo na župnoj katehezi da primi sakrament Presvete Euharistije prvi puta u života. Stoga je naglasak stavljen na vjeru u prisutnost Božju u prilikama hostije i vina. Kada... Opširnije

Klečanje u Nedelišću

20.04.2017 Godišnje klečanje u našoj župi je 20.IV. Ove godine, ujutro u 08.00 sati kapelan vlč. Tihomir Ciglar izložio je Presveti Oltarski Sakrament na oltar te zajedno sa sedmim razredom Gospodinu se molili za cijelu župu; napose za o... Opširnije

Veliki tjedan i Uskrs u Nedelišću

16.04.2017 Veliki tjedan započinje Cvjetnicom. Na svečanoj svetoj Misi u 10.30 pjevala se muka po Mateju. Ljudi su prije svete Mise mogli si nabaviti maslinove grančice. Sveto trodnevlje započinje Velikim četvrtkom. Taj dan ujutro sve sv... Opširnije

KORIZMA I BOLESNICI

Gospodin Isus Krist najviše svojih čudesa je učinio na bolesnicima. Stoga, u centru crkvenog djelovanja su upravo bolesnici. Po bolesnicima kršćanin može se približiti Bogu i uračunava mu se u pravednost svako dobro djelo učinjeno bolesnicima, starcima i ... Opširnije

ŽUPNI CARITAS – KORIZMENA AKCIJA

Peta korizmena nedjelja je nedjelja Caritasa. Za tu nedjelju su članice župnog Caritasa pripremile pisanice. Voditeljica gđa Božena Hajdarović je grupi krizmanika prezentirala kakao se pravi „međimurska pisanica“. Stoga, su naši krizmanici sudjelovali u p... Opširnije

PROSLAVA BDM LURDSKE U NEDELIŠĆU

11.02.2017 Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak je u subotu, 11.II.2017. godine u 10.30 služio u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Nedelišću svetu Misu povodom blagdana BDM Lurdske. Naime, u Nedelišću se nalazi najstariji kip BDM Lurdske... Opširnije

Izvješće o radu Caritasa u župi Presvetog Trojstva Nedelišće u 2016. godini

Blagajnički izvještaj: Ulaz: 19000,90 kn                                     Izlaz: 15 266,00 kn                                     Stanje: 3734.90 kn Prihodi našeg Caritasa sastoje se od milodara nedjelje Caritasa, te prodaje kolača koje ispeku volon... Opširnije

Posjet djece iz dječjeg vrtića „Krijesnica“ iz Čakovca našoj župnoj crkvi

U srijedu 07.XII.2016. godine 21 vrtićke djece posjetilo je u sklopu svojeg vjerskog programa sa svojim tetama našu župnu crkvu koju su razgledali i upoznali se s crkvenim prostorom. Djecu posebno veseli crkveno zvono te razne slike svetaca. Posebice su d... Opširnije

POHOD BOLESNIKA I NEMOĆNIKA U ŽUPI NEDELIŠĆE

Na prvi petak u mjesecu prosincu, koji je na poseban način posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prvu subotu koja je posvećena Bezgrešnom Srcu Marijinu, župni vikar Tihomir vlč. Ciglar obišao je bolesne i nemoćne naše župe koji su zaželjeli obaviti kršćansku ... Opširnije

SJEMENIŠTARCI U NEDELIŠĆU

U subotu, 05. XI. 2016, u našu župu došli su u posjet dvojica sjemeništaraca Leo Vrančić iz Petrijanca i Luka iz Ivanjske sa svojim prefekom vlč. Josipom Đurinom, našim bivšim kapelanom. Sjemeništarci su se upoznali sa životom i poviješću naše župe i crkv... Opširnije

SVETA MISA ZA LOVCE, 03. XI. 2016.

Na spomendan sv. Huberta biskupa i zaštitnika lovaca, 03. XI. 2016. godine, u 17.00 sati, kapelan vlč. Tihomir Ciglar služio je svetu Misu za sve žive i pokojne članove lovačkoga društva „Fazan – Nedelišće“. Okupilo se dvadesetak članova našega lovačkoga ... Opširnije

PROSLAVA SVETKOVINE UZNESENJA BDM NA NEBO (VELIKA MEŠA) U PUŠĆINAMA 15. KOLOVOZA 2016.

U selu Pušćine koje pripada župi Nedelišće, u prekrasnoj filijalnoj crkvi, svečanom svetom Misom u 11.00 sati koju je služio vlč. Branko Horvat uz susluženje domaćeg župnika preč. Nikolu Samodola i kapelana vlč. Tihomira Ciglara, proslavljena je svetkovin... Opširnije

PROŠTENJE SV. FLORIJANA U NEDELIŠĆU, 04. SVIBNJA 2016.

Na blagdan sv. Florijana mučenika, zaštitnika vatrogasaca, zaštitnika od požara i poplava, sveca koji se posebno časti u našim sjevernim krajevima Hrvatske, proslavili smo njegov dan u kapeli sv. Florijana u Nedelišću u ulici Martina Viljevca svetom Misom... Opširnije

SVETA POTVRDA – 30.IV.2016., SUBOTA

Sveta Potvrda je sakrament koji daje puninu Duha Svetoga te sedam Njegovih darova. Da bi taj sakrament primili u što većoj vjeri 75 osmaša pripremalo se kroz župnu katehezu prošle i ove godine kao i kroz školski vjeronauk. Na dan župnog klečanja, 20.IV., ... Opširnije

PRVA PRIČEST – 03.IV.2016., BIJELA NEDJELJA

Na Bijelu nedjelju 69 djece primilo je sakrament presvete Euharistije. Djeca, koja su polaznici trećih razreda u Osnovnoj školi Nedelišće te područnim školama u Pušćinama i Dunjkovcu, pripremali su se za taj dan kroz 15-ak susreta na župnoj katehezi te na... Opširnije

BLAGOSLOVLJEN I SRETAN ISKRS

Draga braćo i sestre! „Ovo je onaj kojega Bog postavi sucem živih i mrtvih! Za nj svjedoče svi proroci: da tko god u nj vjeruje, po imenu njegovu prima oproštenje grijeha.« Ovim riječima završava prvo čitanje nedjelje Uskrsnuća Gospodinova iz Knjige Djel... Opširnije

Pošto je papa Franjo proglasio godinu milosrđa, naučimo i vršimo djela milosrđa:

    Tjelesna djela milosrđa   Duhovna djela milosrđa 1. Gladna nahraniti 2. Žedna napojiti 3. Siromaha odjenuti 4. Putnika primiti 5. Bolesna i utamničena pohoditi 6. Zarobljenike i prognanike pomagati 7. Mrtva pokopati  1. ... Opširnije

Pastoralni rad s starima, bolesnima i nemoćnim vjernicima

„ISUS KRIST: LJUBAVLJU POBIJEĐENA PATNJA“ Ovih dana dovršili smo ispovijedanje staraca, bolesnik i nemoćnika. Naš kapelan velečasni Tihomir Ciglar obišao je oko 20-ak nemoćnika po kućama te im podijelio sakramente svete Pokore, svete Pričesti te onim... Opširnije

Osmaši u Sjemeništu

U petak i subotu, 12. i 13. Veljače 2016. godine, četvorica naših ministranata osmaša (Bruno Goričanec, Matija Florjanić, Ivan Mikec i Sebastian Soldat) sudjelovali su na duhovnoj obnovi u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu na Šalati. Srdačno ih je doč... Opširnije

SUSRET MLADIH U ŽUPI NEDELIŠĆE

U petak 10. prosinca 2010. godine u 19:00 sati u župnoj dvorani u Nedelišću je održan susret mladih. Na susretu su se okupili mladi iz Nedelišća, Pribislavca i  Koprivničkog Ivanca. Tema susreta je bila MLADI I OVISNOST. Susret je započeo sa prigodnom med... Opširnije

TREĆI SUSRET PRIPREME MLADIH GORNJOMEĐIMURSKOG DEKANATA ZA SHKM

U Nedelišću je u subotu, 25. veljače, održan treći susret pripreme mladih Gornjomeđimurkog dekanata za SHKM u Sisku. Mladi vjernici su kroz korizmenu katehezu Nisam dostojan da uđeš pod krov moj! propitivali svoju vjeru u Gospodina čiju prisutnost su nasl... Opširnije

Na blagdan sv. Florijana mučenika, zaštitnika vatrogasaca, zaštitnika od požara i poplava, sveca koji se posebno časti u našim sjevernim krajevima Hrvatske, proslavili smo njegov dan u kapeli sv. Florijana u Nedelišću u ulici Martina Viljevca svetom Misom u 18.00. Prije toga Božji narod obavio je svibanjsku pobožnost. Na svetu Misu došli su u svečanom stroju (mimohodu) praćeni limenom glazbom vatrogasci dobrovoljnih vatrogasnih društava općine Nedelišće. Svetu Misu služio je kapelan vlč. Tihomir Ciglar. U propovijedi, osim životopisa svetoga Florijana, kapelan je istaknuo da treba uvijek isticati ono dobro, što kršćani, posebice vatrogasci rade za društvo i za opće dobro. Također, u propovijedi je rečeno da su svi, posebice vatrogasci dužni javno iskazivati svoju vjeru poput svetoga Florijana koji je za svetu vjeru Gospodina našega Isusa Krista dao svoj život.

Nakon svete Mise vatrogasci su imali domjenak u prostorijama restorana „Lipe“ koji se nalazi u sklopu vatrogasnog doma u Nedelišću. Sveti Florijane, moli za nas!

NEDJELJNA MISAO

20. nedjelja kroz godinu

ISUS KRIST JE DOM MOLITVE ZA SVE NARODE Iz 56, 1.6-7, Ps 67, 2-3.5-6.8, Rim 11, 13-15.29-32, Mt 15, 21-28.             Neki kršćani smatraju da će biti uslišani ako izmole dovoljan broj molitava. Tako se pouzdavaju u svoja djela i zasluge, a ne pouzdaju se u Boga od kojega svako dobro dolazi. Današnje sveto evanđelje nam govori o snazi vjere i koga Gospodin uslišava. Čuli smo da je žena kananka molila Gospodina Isusa da joj ozdravi opsjednutu kćer, no Gospodin ništa nije odgovarao na njezine prošnje. Zašto? Naime, žena je vikala za Gospodinom riječima: „Smiluj mi se, Gospodine, Sine Davidov!“ Taj zaziv nije tako bezazlen kako nam se može činiti. Taj zaziv Isusa oslovljava kao Mesiju, obećanog potomka Davidova, a znamo da Gospodin nije sin Davidov, nego Sin Božji. Mesija, sin Davidov, trebao je osloboditi Izraelce i uspostaviti Izraelsko kraljevstvo. Stoga Isus šuti na to njezino zazivanje. Ona ipak ustraje u svojem naumu te dolazi do Isusa i baca se na koljena...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

03.06.2017.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

01.07.2017.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

02.09.2017.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK