ŽUPNE OBAVIJESTI

Trenutno nema sadržaja za prikaz

Sveta Potvrda je sakrament koji daje puninu Duha Svetoga te sedam Njegovih darova. Da bi taj sakrament primili u što većoj vjeri 75 osmaša pripremalo se kroz župnu katehezu prošle i ove godine kao i kroz školski vjeronauk. Na dan župnog klečanja, 20.IV., na večernjoj svetoj Misi, ispitao ih je o vjeri izaslanik našega biskupa, mons. Antun Perčić. Djeca su pokazali da znaju i razumiju bit vjere. Dan prije svete Potvrde, djeca sa svojim kumovima i roditeljima su pristupili svetoj Ispovijedi kako su mogli u stanju posvetne milosti primiti sakrament sv. Potvrde. Djeca su dobila Sveto pismo kao dar kako bi sve više se upoznavali sa Gospodinom Bogom. Na samoj svečanosti svete Potvrde, djeca su se zahvalila djelitelju mons. Antunu Perčiću, župniku Nikoli Samodolu te kapelanu Tihomiru Ciglaru na svemu. Župnik Nikola je podsjetio firmanike da od sada pa nadalje ih se očekuje redovito u crkvi na svetome bogoslužju.

 

NEDJELJNA MISAO

Bijela nedjelja

EUHARISTIJA – KAMEN TEMELJAC Dj 2, 42-47, Ps 118, 2-4. 13-15.22-24, 1Pt 1, 3-9, Iv 20, 19-31. Draga braćo i sestre!                 Izrael obiluje kamenom te je za Izraelce kamen simbol snage jer on jest čvrst, trajan i težak. Neki narod su čak kamen smatrali svetim predmetom. U Svetome Pismu pak se kamen spominje već u prvoj biblijskoj knjizi, Knjizi postanka, i to u smislu kada patrijarh Jakov podiže u Betelu  kamen kao žrtvenik Bogu. Dakle, kamen ima ulogu biti podloga za žrtvu Bogu. Nadalje, u Svetome pismu spominje se postavljanje dvanaest kamenova kao simbol dvanaest plemena Izraelovih. Preko kamenih žrtvenika, Bog posvećuje i dotiče zemlju. Takvi sveti kamen jest znak Božje prisutnost, ali i pralik Isusa Krista. Isusa Krista sveti Pavao naziva „kamenom spoticanja“ za ohole nevjernike. U posljednjoj knjizi Svetoga pisma, Knjizi otkrivenja, pak se spominje drago kamenje, kojim će biti sazidan novi sveti grad Jeruzalem.              Prvi kršćani su imali četiri kamena na kojemu su gradili život; nauk apostolski, zajedništvo, lomljenje...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

03.06.2017.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

01.07.2017.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

02.09.2017.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK