ŽUPNE OBAVIJESTI

IZ ŽIVOTA ŽUPE

SVETA MISA U STARAČKOME DOMU U SLAKOVCU

Vlč. Tihomir Ciglar služio je sv. Misu u domu za starije osobe u Slakovcu, a na poziv ravnateljice doma, gđe. Nikolina Buza Lehkec. Godišnje nekoliko puta ili po potrebi korisnika doma, župni vikar opslužuje njihove duše hraneći ih svetim sakramentima i R... Opširnije

HODOČAŠĆE U ZAGREB

Na blagdan sv. Alojzije Gonzage, 21.VI.2017., skupina župnih suradnika uputila se na hodočašće u Zagreb. Prvo smo posjetili franjevačku crkvu na Kaptolu gdje smo slušali o povijesti samostana, crkve ali i franjevačkog reda u Hrvatskoj. Nakon toga pohodili... Opširnije

Obnova pokrajinskih oltarnih slika u župnoj crkvi

03.06.2017 Nakon što je prošle godine obnovljena fasada na župnoj crkvi, ove godine krenuli smo s obnovom pokrajinskih oltara sv. Vida i sv. Antuna Padovanskog. U prvoj fazi obnove, restaurirane su oltarne slike sv. Vida i sv. Marije Magda... Opširnije

Proslava Sv. Florijana u Nedelišću

04.05.2017 U 18.00 sati pri kapeli sv. Florijana u ulici M. Viljevca u Nedelišću, služena je sveta Misa za sve žive i pokojne članove DVD-a Nedelišće i DVD-a koji pripadaju općini Nedelišće. Sv. Misu je služio vlč. Tihomir Ciglar koji je u... Opširnije

SLAVLJE SVETE POTVRDE U NEDELIŠĆU

29.04.2017 76 osmaša je u subotu, 29.IV.2017. primilo puninu Duha Svetoga u sakramentu svete Potvrde kojeg im je podijelio preč. Damir Bobovec, izaslanik našega varaždinskoga biskupa Josipa. Na početku su riječ dobrodošlice preč. Damiru up... Opširnije

SVETAC TJEDNA

SVETI SEBASTIJAN, 20.I.

U našoj crkvi nalazi se kip sv. Sebastijana (na oltaru sv. Antuna Padovanskoga). Prikazan je zavezan na drvetu kako je pogođen strijelama. Najstariji povijesni dokument "Depositio martyrim" iz 354.g., koji ovoga sveca smjesta na dan 20. I., jest komentar sv. Ambrozija na psalam 119., u kojemu ovaj svetac o sv. Sebastijanu spominje da je rođen u Milanu, te da se kasnije, 270.g., preselio u Rim, premda za to ne daje razloge. Ovi malobrojni povijesni podaci kasnije su nadopunjeni, osobito u V.stoljeću. Na osnovu ovih izvora o sv. Sebastijanu možemo reci da je kršćanstvo primio još u djetinjstvu. Kasnije se posvetio vojnićkom staležu.  Bio je dobar i pouzdan vojnik, te je u kratkom vremenu stigao do zapovjednika carske tjelesne straže. Bila je to straža cara Dioklecijana, koji prvih godina svoje vladavine nije progonio svoje kršćane, pa je to pogodovalo da su se i neki visoki državni činovnici priklonili kršćanstvu. No, 303.godine... Opširnije

U srijedu 07.XII.2016. godine 21 vrtićke djece posjetilo je u sklopu svojeg vjerskog programa sa svojim tetama našu župnu crkvu koju su razgledali i upoznali se s crkvenim prostorom. Djecu posebno veseli crkveno zvono te razne slike svetaca. Posebice su djeca rado slušala što je to ispovjedaonica. Na kraju su sa svojim tetama otpjevali adventsku pjesmu „Visom leteć ptice male“ te s kapelanom izmolili molitvu Gospodnju „Oče naš“. Djeca s tetama su poklonila kapelanu sliku koju su naslikali, a djeca su zauzvrat dobili čokoladice.

Pohvalno je da roditelji već od malih nogu djecu upisuju u vjerske vrtićke programe kako bi djeca rasla u Božjemu duhu i naučili ljubiti Boga i svakoga čovjeka kako nas je Krist naučio. Također je pohvalno da roditelji sa svojom malom djecom dolaze na svetu Misu te tako primjerom djecu uče o važnosti vjere u životu.

IZ SVETOGA EVANĐELJA PO IVANU:

(Iv 1, 35-42)

U ono vrijeme: Stajaše Ivan s dvojicom svojih učenika. Ugleda Isusa koji je onuda prolazio i reče: »Evo Jaganjca Božjega!« Te njegove riječi čula ona dva njegova učenika pa pođoše za Isusom. Isus se obazre i vidjevši da idu za njim, upita ih: »Što tražite?« Oni mu rekoše: »Rabbi« – što znači: »Učitelju – gdje stanuješ?« Reče im: »Dođite i vidjet ćete.« Pođoše dakle i vidješe gdje stanuje i ostadoše kod njega onaj dan. Bila je otprilike deseta ura.

Jedan od one dvojice koji su čuvši Ivana pošli za Isusom bijaše Andrija, brat Šimuna Petra. On najprije nađe svoga brata Šimuna te će mu: »Našli smo Mesiju!« – što znači »Krist – Pomazanik«. Dovede ga Isusu, a Isus ga pogleda i reče: »Ti si Šimun, sin Ivanov! Zvat ćeš se Kefa!« – što znači »Petar – Stijena«.

NEDJELJNA MISAO

2. nedjelja kroz godinu

„ŠTO TRAŽITE?“ 1Sam 3, 3b-10.19, Ps 40, 2.4ab.7-10, 1Kor 6, 13c-15a.17-20, Iv 1, 35-42.             Mladi čovjek je čovjek koji traži, istraživač. No, opseg istraživanja je vrlo velik te se dogodi da mlad čovjek izgubi. Stoga, imamo mnoštvo primjera gdje mladi nemaju velike ideale i ne znaju što bi sa svojim životom. No, ima mladih koji su našli smisao svojega života te su radosni i puni nade. To su mladi katolici koji su vjerni nasljedovatelji Isusa Krista. U Njemu su pronašli smisao i svrhu svojega života. Za njim idu, s Njim hode i poput Njega nastoje ljubiti. Isus naš Gospodin upravo to želi, da svatko tko se zove Njegovim dođe k Njemu i vidi gdje stanuje.             Za Gospodinom Isusom su pošla dvojica učenika Ivana Krstitelja. Kada je Ivan rekao: „Evo jaganjca Božjega“ pošli su za Gospodinom Isusom. Pratili su ga da ga pobliže upoznaju. Gospodin se obazreo, okrenuo se prema njima te ih je upitao: „Što tražite?“ Oni su ga potom nazvali:...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

03.06.2017.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

01.07.2017.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

02.09.2017.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK