HODOČAŠĆE NA TRSAT

Naša župa je 30. lipnja ove godine hodočastila k Majci Božjoj Trsatskoj na Trsat. Hodočastilo je oko 60-ak žuljana naše župe. Ove godine smo na poseban način molili za oproštenje grijeha i obraćenje grešnika.

Pri dolasku smo formirali procesiju i ušli u svetište pjevjući marijanske pjesme. Nakon ulazne procesije bila je prilika za svetu Ispovijed, a potom pobožnost Križnoga puta. Sv. Misa je služena u crkvi u 10.00 sati. U 13.00 smo imali zahvalnu procesiju, a nakon toga smo krenuli prema Fužinama gdje smo razgledali crkvu i mjesto.

Kao i na svakom hodočašću tako i na ovome, bili su prisutni i naši ministranti koji su pomogli oko hodočašća. Hodočasnike je vodio vlč. Tihomir Ciglar, kapelan. Okrjepu je darovao naš župnik preč. Nikola Samodol. Fotografije nam je ustupio gosp. Miroslav Sabolčec, stoga Mu se zahvaljujemo.

{lightgallery type=local path=images/NOVOSTI/2018/trsat}{/lightgallery}

Ispis   E-mail