SUSRET MLADIH U ŽUPI NEDELIŠĆE

08.04.2014

U petak 10. prosinca 2010. godine u 19:00 sati u župnoj dvorani u Nedelišću je održan susret mladih. Na susretu su se okupili mladi iz Nedelišća, Pribislavca i  Koprivničkog Ivanca. Tema susreta je bila MLADI I OVISNOST. Susret je započeo sa prigodnom meditacijom o Došašću koju su pripremili mladi iz Nedelišća. Župni vikar vlč. Josip Đurin ukratko je uveo u temu susreta i predstavio goste. Gosti susreta su bili trojica mladića: Boštjan iz Slovenije, Ante iz Bosne i Hercegovine i Željko iz Srbije koji su članovi zajednice Cenaccolo  u Varaždinu. Oni su kroz svoja osobna  svjedočanstva mladima progovorili o svojem životu i o svojoj borbi sa ovisnošću, kada i kako su počeli sa uzimanjem droga, kada su se odlučili na oporavak i ulazak u zajednicu. Na susretu su mladima i ukratko prikazali život te zajednice. Nakon susreta mladi su ostali u međusobnom druženju i iznošenju svojih dojmova.

TREĆI SUSRET PRIPREME MLADIH GORNJOMEĐIMURSKOG DEKANATA ZA SHKM

25.02.2013

U Nedelišću je u subotu, 25. veljače, održan treći susret pripreme mladih Gornjomeđimurkog dekanata za SHKM u Sisku. Mladi vjernici su kroz korizmenu katehezu Nisam dostojan da uđeš pod krov moj! propitivali svoju vjeru u Gospodina čiju prisutnost su naslutili kroz zajedništvo, molitvu, promišljanje, Riječ Božju i bibliodramu. Mladi su još jednom pokazali da su spremni osluškivati Boga i itekako željni Njegove blizine i pomoći u svakodnevici. Susret je svoju puninu imao u slavlju svete mise koju je služio vlč. Josip Đurin, dekanatski povjerenik za mlade, uz koncelebraciju vlč. Tomislava Leskovara, župnika u Selnici.  Svetu misu su animirali mladi. Pjevanje na misi je predvodio zbor mladih „Serafini“ iz Pušćina. Nakon misnog slavlja mladi su naslavili druženje u župnoj dvorani. U ovom vremenu korizme mladi su pokazali da žele biti u blizini Boga te otkrivati Božju volju u svojim životima. Zahvaljujemo svećenicima koji su bili na susretu s mladima i time bili vidljiv znak našeg Gospodina među nama. Neka Gospodin umnoži našu vjeru!