Blagajnički izvještaj: Ulaz: 19000,90 kn

Izlaz: 15 266,00 kn

Stanje: 3734.90 kn

Prihodi našeg Caritasa sastoje se od milodara nedjelje Caritasa, te prodaje kolača koje ispeku volonteri župnog Caritasa i suradnici. Povodom blagdana Svih Svetih organizira se prodaja svijeća u akciji pod nazivom: „Ova svijeća gori duže.“

Rad Caritasa naše Župe sastoji se od već poznatih aktivnosti koje se provode od samog osnutka Caritasa u našoj Župi. Za Uskrs i Božić organizira se susret bolesnika i starijih osoba koji tijekom godine ne mogu sami doći u crkvu. Prvo ih se dovodi u župnu crkvu gdje oni pristupaju sakramentu Svete ispovijedi ili bolesničkog pomazanja, a nakon toga se služi Sveta misa kod koje oni pristupaju Svetoj pričesti. Nakon primljenih sakramenata u Župnom dvoru se priređuje domjenak s druženjem.

U povodu Uskrsnih i Božićnih blagdana posjećujemo obitelji u kojima     žive osobe koje su prikovane uz krevet i nisu u mogućnosti doći u Crkvu. Kod takvih je osoba jako bitan razgovor da one osjete kako ipak netko misli i na njih, a ujedno ih darujemo i prikladnim paketima. Pošto je kod nekih od njih potrebna i financijska pomoć, mi je ispunjavamo koliko je to u našim mogućnostima. Također posjećujemo obitelji s četvero i više djece koje pomažemo u naravi, garderobi, hrani i novcu. Bilo je ukupno 59 posjeta.

Članice župnog Caritasa su: Božena Hajdarović, voditeljica Caritasa, Marija Srnec, zamjenica, Marija Šegović, blagajnica, Danica Zrna, Bernarda Buhanec, Branka Novak, Maja Logožar i Slavica Kirić.

Za sveukupni rad potrošeno je oko 900  volonterskih sati rada.