04.05.2017

U 18.00 sati pri kapeli sv. Florijana u ulici M. Viljevca u Nedelišću, služena je sveta Misa za sve žive i pokojne članove DVD-a Nedelišće i DVD-a koji pripadaju općini Nedelišće. Sv. Misu je služio vlč. Tihomir Ciglar koji je u propovijedi istaknuo koliku štetu imovini i ljudima može nanjeti vatra i iza sebe ostaviti pustpš; još veću štetu našoj duši ostavlja vatra grijeha. Nakon, toga je kapelan nabrojao sedam glavnih grijeha koji su kao vatra našoj duši, ali je dao i odgovor kako vatru grijeha gasiti. Oholost se gasi poniznošću, škrtost darežljivošću, zavist - priznanjima drugima, bludnost – suzdržljivošću, neumjernost u jelu i piću – umjerenosti, srditost – blagošću, lijenost – radišnošću, napose radom za spasenje i posvećenje naših duša. Svetu Misu je pratio i župni zbor sa voditeljem prof. Vladom Mihaljevićem. Vatrogasci su kao i svake godine bile dopraćeni limenom glazbom u svečanom mimohodu, a vatrogasac Darko Pokrivač je čitao Božju riječ. O kapeli vode brigu susjedi kojima se ovima putem i zahvaljujemo.