20.04.2017

Godišnje klečanje u našoj župi je 20.IV. Ove godine, ujutro u 08.00 sati kapelan vlč. Tihomir Ciglar izložio je Presveti Oltarski Sakrament na oltar te zajedno sa sedmim razredom Gospodinu se molili za cijelu župu; napose za obraćenje grešnika i kao naknadu za sve uvrede koje se nanose Gospodinu prisutnome u hostiji. Od 09.00-10.00 na klečanju su sudjelovali učenici 3a razreda, a od 10.00-10.30 osmi razredi. Zaista je bilo prelijepo vidjeti kako 70-ak mladih kleče u molitvi pred Gospodinom. Svetu Misu u 10.30 služio je vlč. Ivan Vugrinčić, župnik iz Gornjeg Mihaljevca. U propovijedi je istaknuo važnost blagovanja Tijela Kristova, ali ne samo blagovanja nego i klanjanja izvan svete Mise. Gledanje Isusa i blagovanje Njega posvećuje našu dušu.
Od 16 – 16.30 bili su učenici drugih razreda na klečanju, a u 17.00 služena je sveta Misa s kojom je klečanje završilo. Osim učenika, i župljani naše župe došli su se pokloniti Kristu Gospodinu i izreći mu svoje zahvale i prošnje.