23.04.2017

Od listopada do travnja se 69 djece trećih razreda pripremalo na župnoj katehezi da primi sakrament Presvete Euharistije prvi puta u života. Stoga je naglasak stavljen na vjeru u prisutnost Božju u prilikama hostije i vina. Kada se kršćanin pričešuje on u sebe rima živoga Boga; Oca i Sina i Suha Svetoga, stoga su djeca učila i osnovno o Presvetom Trojstvu kroz to vrijeme. Da bi se kršćanin mogao pričestiti mora biti u stanju Božje milosti, tj. bez teškoga grijeha pa su djeca učila i o sakramentu svete Ispovijedi. Tri dana prije samoga slavlja Prve pričesti djeca su se ispovjedila; svaki dan jedna vjeronaučna grupa. Samo slavlje Prve svete pričesti započelo je u nedjelju, koja je Bogu hvala, bila sunčana i ugodna, ujutro u 10.00. Iz farofa krenula je svečana procesija s  prvopričesnicima u bjelini i kapelanom vlč. Thomirom Ciglarom. U propovijedi je velečasni istaknuo četiri stvari iz Djela apostolskih; nauk apostolski, zajedništvo, molitva, lomljenje kruha te djecu potaknuo da uvijek budu u nedjeljnom i blagdanskom zajedništvu u župi kada se slavi sveta Misa i da se redovito ispovijedaju i pričešćuju jer na taj način se pripremaju za kraljevstvo Božje. Također im je istaknuo primjer svetoga Tome apostola koji je susreo Isusa Uskrsloga tek kada je bio u zajedništvu s ostalim apostolima. Na kraju su svi prvopričesnici pobožno i dostojanstveno primili svetu Pričest, a nakon toga dobili su uspomene.