Na blagdan sv. Alojzije Gonzage, 21.VI.2017., skupina župnih suradnika uputila se na hodočašće u Zagreb. Prvo smo posjetili franjevačku crkvu na Kaptolu gdje smo slušali o povijesti samostana, crkve ali i franjevačkog reda u Hrvatskoj. Nakon toga pohodili smo Zagrebačku katedralu i grob bl. Alojzija Stepinca koji je i dobio ime po sv. Alojziji Gonzagi. Na grobu smo se pomolili i zapjevali pjesmu. Potom smo pohodili Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište gdje nas je dočekao vlč. Ivica Cujzek koji nam je u bogoslovnoj kapeli Presvetog Srca Isusova ispričao povijest bogoslovije ali i kako bogoslovi danas žive. Vrhunac hodočašća bio je posjeta Međubiskupijskom dječačkom sjemeništu na Šalati gdje nas je ugostio vlč. Josip Đurin, prefekt, a koji je svojevremno bio i kapelan u Nedelišću. On je služio svetu Misu u sjemenišnoj kripti sv. Antuna Padovanskog, a nakon toga nas je upoznao sa poviješću sjemeništa i životom sjemeništaraca. Nakon toga nas je ugodno iznenadio te je sve hodočasnike počastio ićem i pićem. Bog mu lijepo plati! Vlč. Josip Đurin je ostavio lijepi trag i uspomenu u Nedelišću za vrijeme kapelanske službe. Potaknuo nas je sve da molimo za sjemeništarce, ali i za nova svećenička i redovnička zvanja, što i naša župna zajednica redovito čini.