U petak i subotu, 12. i 13. Veljače 2016. godine, četvorica naših ministranata osmaša (Bruno Goričanec, Matija Florjanić, Ivan Mikec i Sebastian Soldat) sudjelovali su na duhovnoj obnovi u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu na Šalati. Srdačno ih je dočekao vlč. Josip Đurin, prefekt, koji je bio župni vikar u Nedelišću, te duhovnik sjemeništaraca vlč. Ivan Grbešić. Dečki su se tamo pridružili 17-orici svojih vršnjaka iz cijele Hrvatske. Dečkima se dopao program. Nakon duhovne obnove u subotu ih je župni vikar vlč. Tihomir Ciglar odveo u zagrebačku katedralu gdje su se pomolili na grobu bl. Alojzija Stepinca, potom su zajednički razgledali grad, a na kraju su pohodili bogosloviju.

"U sjemeništu smo imali duhovne obnove, mise koje je vodio fra Ante iz Petrinje. Bilo je jako zanimljivo i svi su bili dobri prema nama" - Bruno Goričanec 

"Mislim da je za mene Sjemenište bilo jedno veliko iskustvo. Super smo se zabavljali i pomalo naučili nešto novo. Vidjeli smo kako tamo žive Sjemeništarci i mislim da bi se svako tamo mogao dobro uklopiti" - Matija Florjanić

"Sviđalo mi se sve što sam vidio, neobično je živjeti takav život jer naši su dani ispunjeni drugačijim aktivnostima, ali različitosti su uvijek ono što želimo upoznati" - Sebastian Soldat