„ISUS KRIST: LJUBAVLJU POBIJEĐENA PATNJA“

Ovih dana dovršili smo ispovijedanje staraca, bolesnik i nemoćnika. Naš kapelan velečasni Tihomir Ciglar obišao je oko 20-ak nemoćnika po kućama te im podijelio sakramente svete Pokore, svete Pričesti te onima koji su bili potrebni i sakrament Bolesničkog pomazanja. „Zbog Kristova spasotvornog dijela čovjek na zemlji živi s nadom u vječni život i posvećenje. (Ivan Pavao II., Spasonosno trpljenje – Salvifici doloris, br. 15).“Zaista, ove riječi svetoga pape su istinite. Nemoćnici su željni Kristove utjehe jer mu se nadaju u vječnosti. Žele biti spremni na susret s Njim. Ovi članovi naše župe koji trpe zbog bolesti i nemoćni, posvećeni su svetim sakramentima. S jedne strane, tome treba zahvaliti i obiteljima koje su pozvale svećenika. I oni će imati zbog toga nagradu u vječnosti ako vjerujemo Kristovim riječima: „Što god učiniste jednom od moje najmanje braće, meni učiniste.“

U utorak 15. ožujka 2016. bila je sveta Ispovijed te sveta Misa u staračkom domu u Slakovcu gdje je oko 30-ak korisnika doma pristupilo svetim sakramentima.

Na svetkovnu svetoga Josipa, zaručnika Blažene Djevice Marije, 19. ožujka 2016. godine, bila je u 16.30 sveta Ispovijed, sveto Bolesničko pomazanje te sveta Misa za starce koji su mogli doći uz pomoć drugih u župnu crkvu Presvetoga Trojstva u Nedelišće. Okupilo se oko 30-ak staraca i bolesnika koji su radosni primisli svete sakramente. Također, svi su imali mogućnost zadobiti potpuni jubilarni oprost, pošto smo u godini milosrđa proglašenoj od strane pape Franje. Poslije je bio organiziran domjenak u župnome uredu od strane župnoga Caritasa.

Zahvaljujemo se svima koji su doprinijeli na ovaj ili onaj način svemu ovome navedenome. Gospodin nam svima bio vječna nagrada, a na zemlji neka nas posvećuje i dalje po svetim sakramentima.

Isus Krist je svojom smrću, uništio našu vječnu smrt i ublažio naše patnje. Vjernici u to vjeruju i zato posvećuju se svetim sakramentima kako bi jednoga dana s Kristom kraljevali u vječnosti.