Draga braćo i sestre!

„Ovo je onaj kojega Bog postavi sucem živih i mrtvih! Za nj svjedoče svi proroci: da tko god u nj vjeruje, po imenu njegovu prima oproštenje grijeha.« Ovim riječima završava prvo čitanje nedjelje Uskrsnuća Gospodinova iz Knjige Djela apostolskih. Gospodin naš Isus Krist je uskrsnuo i uzašao na nebo. Od tada ga iščekujem da ponovno dođe u svojoj slavi da sudi žive i mrtve. Sve nas će Gospodin naš suditi po našoj vjeri i našim djelima, a sudit će također po svojem preblagom milosrđu. Da si posvijestimo Božje milosrđe papa Franjo proglasio je izvanredni jubilej milosrđa kada možemo dobiti potpuni oprost od vremenitih i vječnih kazni. Zato ćemo u ovome broju župnoga listića progovoriti o tome. Prije svega čestitamo svima Vama našim župljanima župe Presvetog Trojstva – Nedelišće, BLAGOSLOVLJEN I SRETAN USKRS!

Preč. Nikola N. Samodol, župnik i Vlč. Tihomir Ciglar, župni vikar