U selu Pušćine koje pripada župi Nedelišće, u prekrasnoj filijalnoj crkvi, svečanom svetom Misom u 11.00 sati koju je služio vlč. Branko Horvat uz susluženje domaćeg župnika preč. Nikolu Samodola i kapelana vlč. Tihomira Ciglara, proslavljena je svetkovina uznesenja BDM na nebo ili kako domaći narod kaže „Velika Meša“. Na taj dan spominjemo se usnuće Presvete Bogorodice Marije tj. njezinoga slavnoga uzlaza na nebo, dušom i tijelom, gdje je okrunjena od Presvetog Trojstva za kraljicu neba i zemlje. Vlč. Branko Horvat u propovijedi je istaknuo kako kršćanin mora pred sobom uvijek imati kao motivaciju za svoje djelovanje raj, kraljevstvo Božje. Da bi došli u raj, moramo poput Presvete Bogorodice Marije na nebo uznesene, Gospodinu odgovarati „Neka mi bude po Tvojoj riječi.“

Tri dana prije proslave ove svetkovine vjernici Pušćina su uredili okoliš filijalne crkve te su se za tu proslavu pripremali trodnevnom duhovnom pripravom koju je služio vlč. Tihomir Ciglar, kapelan. Svaki dan molila se pola sata prije svete Mise molitva krunice te litanije Majke Božje. Također, bila je prilika za svetu Ispovijed. U subotu pak je nakon svete Mise govorio o svojemu pozivu te u životu u sjemeništu u Zagrebu na Šalati, sjemeništarac iz Petrijanca Leo Vrančić koji je bio prisutan i ministrirao sve dane trodnevnice kao i na samu proslavu svetkovine Uznesenja BDM na nebo.