U subotu, 05. XI. 2016, u našu župu došli su u posjet dvojica sjemeništaraca Leo Vrančić iz Petrijanca i Luka iz Ivanjske sa svojim prefekom vlč. Josipom Đurinom, našim bivšim kapelanom. Sjemeništarci su se upoznali sa životom i poviješću naše župe i crkve. Župnik preč. Nikola Samodol ih je potaknu u razgovoru da nastave slijediti Krista kroz svećenički poziv.

Međubiskupijsko sjemenište na Šalati u Zagrebu je crkvena ustanova koja ima svrhu odgajati srednjoškolce ka svećeništvu. Sjemenište je dao izgraditi nadbiskup zagrebački dr. Antun Bauer, a ono je počelo sa radom od 1928.godine. Unatoč tome što se broj sjemeništarac znatno smanjio u odnosu na svoje početke, ipak ima i danas tako mladih ljudi koji se odvažuju reći Kristu Gospodinu „Evo me!“ poput dječaka Samuela iz Svetoga pisma. Molimo i mi da naša župa dobi novo svećeničko zvanje, ali osim molitve potičimo i odgajajmo naše mlade za svećenički i redovnički poziv.