Na prvi petak u mjesecu prosincu, koji je na poseban način posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prvu subotu koja je posvećena Bezgrešnom Srcu Marijinu, župni vikar Tihomir vlč. Ciglar obišao je bolesne i nemoćne naše župe koji su zaželjeli obaviti kršćansku dužnost pred Božić; ispovjediti se i primiti bolesničko pomazanje i svetu Pričest.

02.12. bila je u Slakovcu u staračkome domu sveta Ispovijed i sveta Misa za korisnike doma. Uvijek se okupi lijep broj ljudi koji su željni Boga i koji u svojoj starosti, bolesti i samoći vide Boga kao pomoćnika i tješitelja te svoje žrtve daju Bogu na razne nakane. Nakon toga župni vikar obišao je i 20-ak župljana po svim selima župe kako bi im Krist udijelio preveliko svoje milosrđe po svetim sakramentima i kako bi ljudi bili zadovoljniji i osjetili da nisu zaboravljeni.

Osim svetih sakramenata ljudi su željni i blizine svećenika i razgovora. Tako gospođa Ana Golub iz Nedelišća kaže da se moli za svećenike i da dok je mogla u svojoj mladosti rado je pomagala župnicima oko kućanskih i poljoprivrednih poslova. Upravo po jednostavnim i skromnim ljudima, onima koji su siromašna duha pripada kraljevstvo Božje, govori nam naš Gospodin. Zato je dobro imati na umu da trebamo svi biti blizu bolesnima i nemoćnima jer ako se mole za nas, zasigurno da će Gospodin njihove molitve rado uslišati.