IZ ŽIVOTA ŽUPE

FLORIJANOVO U ŽUPI NEDELIŠĆE

Sv. Florijana je veoma čašćen u našoj župi. U ulici Martina Viljevca u Nedelišću se nalazi kapela posvećena njemu na spomen kao i u filijali Slakovcu. Kao i svake godine, tako i ove, sv. Misa za sve žive i pokojne članove DVD-ova općine Nedelišće bila je ... Opširnije

ŽUPNO KLEČANJE, 20.IV.2018.

20. travnja je godišnje klečanje u našoj župi. To je župni blagdan koji nas poziva da se poklonimo Bogu prisutnom u Presvetom oltarskom sakramentu. Kao što su se došli Kristu pokloniti pastiri, mudraci, bolesnici, Kristu se klanjaju i čete anđela i svi ne... Opširnije

KORIZMENI PASTORALNI RAD S BOLESNIMA I NEMOĆNIMA

Bolesnici su bili među glavnim akterima Isusovog djelovanja. Stoga je i glavna zadaća svećenika i vjernika posvetiti se bolesnicima koliko god je to moguće. Ove godine po običaju je kapelan vlč. Tihomir Ciglar obišao 07.III.2018. oko 15.ak bolesnika po ku... Opširnije

PROSLAVA BDM LURDSKE U NEDELIŠĆU

Ove godine je blagdan Blažene Djevice Marije Lurdske bio u nedjelju. Nedjelja kao najveća svetkovina kršćana ima prednost pred svim blagdanima jer nedjelja je dan proslave uskrsnuća Gospodina našega Isusa Krista. Stoga je sveta Misa bila od dotične nedjel... Opširnije

SVETA MISA U STARAČKOME DOMU U SLAKOVCU

Vlč. Tihomir Ciglar služio je sv. Misu u domu za starije osobe u Slakovcu, a na poziv ravnateljice doma, gđe. Nikolina Buza Lehkec. Godišnje nekoliko puta ili po potrebi korisnika doma, župni vikar opslužuje njihove duše hraneći ih svetim sakramentima i R... Opširnije

SVETAC TJEDNA

SVETI HILARIJE I TACIJAN, MUČENICI IZ III. STOLJEĆA

Sveti Hilarije i Tacijan, mučenici iz rimske kolonije Akvileje (danas talijanski grad, provincije Udine, Friuli-Venezia Giuli), živjeli su i djelovali u III. st. Taj su grad kasnije porušili Huni.  Hilarije je bio biskup u onda vrlo poznatom gradu Akvileji. Revnom biskupu Hilariju bio je vjerni pomoćnik đakon Tacijan za vrijeme cara Numerijana. Carski namjesnim Beronije počeo je 284.g. progoniti kršćane. Prije svih tražio je od biskupa Hilarija da se odrekne kršćanske vjere i da prinese žrtvu poganskim bogovima. Kada u tome nije uspio, dao ga je mučiti i zlostavljati. To je isto učinio i đakonu Tacijanu, pa i drugim kršćanima.  Poganski su svećenici nagovarali Beronija da pogubi biskupa i njegove sljedbenike. I tako su biskup Hilarije i đakon Tacijan umrli kao mučenici. Štovanje tih svetih mučenika prošireno je po sjeveroistočnoj Italiji, ali i u Istri. Ono ima svoje opravdanje, jer mučenici su uvijek živa i trajna opomena na vjernost. Opširnije

 Nedjelja  15. NEDJELJA KROZ GODINU
15.07.2018. 
 7:00 † ŽUPNA
10:00 † Dragutin, Marija i Nadica Zorković
 Ponedjeljak  BDM od brda Karmela
16.07.2018.
  Nema sv. Mise
 Utorak Sv. Aleksije, laik
17.07.2018. 
 7:30 † Ivan Škvorc
 Srijeda Sv. Fridrih iz Utrechta, biskup
18.07.2018.
7:30 † Vid i Amalija Oreški
 Četvrtak Sv. Makarina, redovnica
19.07.2018.
7:30 † Marija Prevalšek (Trajbar)
 Petak Sv. Ilija, prorok
20.07.2018.
7:30  † Marija, Stjepan Zobović, Jelena, Antun Kovačić, Nedi, Niko i Ljubica Njirić
 Subota Sv. Lovro Brindiški, svećenik
21.07.2018.
7:30 † Ivan Pintarić, god.
† Stjepan Višnjarić, rod. Kristina i Stjepan, Agata i Marijan Krsnik i Ivan Marčec
† Marija i Stjepan Topolnjak, Juraj i Sebina Hižman
† Amalija i Dragutin Preindl, Ana i Jakov Rojko
† Ana Gašparec
 Nedjelja 16. NEDJELJA KROZ GODINU
22.07.2018.
 7:00 † ŽUPNA
10:00 † Magdalena i Juraj Jalušić, Josip Đunđuš, ob. Jalušić i Đunđuš

NEDJELJNA MISAO

11. nedjelja kroz godinu

MALENKOST KRALJEVSTVA BOŽJEGA Ez 17,22-24; Ps 92,2-3.13-16; 2Kor 5,6-10; Mk 4,26-34 Zamislimo da nam se kaže da smo postali dioničari kraljevstva Božjega. Svakome od nas dodijeljena je jedna dionica kraljevstva Božjega i samo jednu možeš posjedovati. I svaka dionica vrijedi samo jednu lipu. Svatko bi rekao da su onda to bezvrijedne dionice. Rekli bi: „Od jedne lipe se ne može preživjeti“.  Gospodin govori mnoštvu o kraljevstvu Božjemu u prispodobama. Danas smo slušali o usporedbi kraljevstva Božjega sa sjemenom. Kaže Gospodin: „Kraljevstvo je Božje kao kad čovjek baci sjeme u zemlju.“ Taj čovjek koji baca sjeme je sam Gospodin, sjeme je evanđelje, a zemlja smo mi. Sjeme evanđelja se u nas posija svaki puta kada ga čitamo sami ili slušamo na sv. Misi. Htjeli mi ili ne, ono je u nas posijano. Evanđelje ima ogromnu snagu ako je posijano na plodnu zemlju, kako na drugome mjestu nam govori sveto evanđelje. S pretpostavkom da jest, ono se počinje polako razvijati. Kao što ne može u...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

19.05.2018.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

30.06.2018.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

01.09.2018.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK