PROŠTENJE SV. FLORIJANA U SLAKOVCU I NEDELIŠĆU

U nedjelju, 03.05.2020. u kapeli sv. Florijana u Slakovcu služena je sv. Misa na čast Sv. Florijana za sve mještane Slakovca, žive i pokojne, te za članove DVD-a Slakovec. Sv. Misa je bila služena na oltaru pred kapelom. Okupilo se oko 30-ak vjernika. Sv. Misu je služio župnik Tihomir Ciglar. U propovijedi je govorio o Isusu Kristu kao jedinome i pravome dobrome pastiru. Pastiri ovoga svijeta, bilo crkveni bilo svjetovni, mogu nas iznevjeriti ili nas odvesti na krive pašnjake, no Gospodin Isus nas uvijek vodi ispravno i ne ostavlja nas same u tjeskobama života. Sv. Florijan je u to vjerovao i zato se predao dobrovoljno u mučeničku smrt jer je znao da ga iza ovoga zemaljskoga života čeka vječna nagrada na nebu. Na sv. Misi je pjevao filijalni Zbor na čelu s Marijanom Delost. Kapelu je uredila zvonarica Marija Đuran s obitelji te Josip Senčar s obitelji.

U ponedjeljak, 04.05.2020. u kapeli sv. Florijana u Nedelišću služena je sv. Misa na čast sv. Florijana i za sve žive i pokojne vatrogasce općine Nedelišće. Sv. Misu je služio župnik Tihomir Ciglar, a suslužio je vlč. Mladen Cikač, župni vikar. Zbog korona virusa su još uvijek mjere opreza pa se okupio manji broj vjernika i predstavništvo vatrogasaca na čelu s predsjednikom DVD-a Nedelišće Zlatkom Marciušom i zamjenikom načelnika općine Nedelišće Željkom Kacunom. Župnik je u propovijedi govorio o mučeništvo. Prvi mučenik koji se spominje bio je Abel, kojega je brat Kajin ubio jer je Bog primio Abelovu žrtvu, dok Kajinovu nije. Najsavršeniji mučenik čija krv pere ovaj svijet je sam Bog Gospodin Isus Krist. Njega je slijedio i sv. Florijan u svoje doba. I nas kršćane 21. stoljeća čeka mučeništvo na svoj način. Zato se potrebno ugledati u mučenike i moliti za njihov zagovor da bi nam Gospodin dao snage za hrabrost i vjernost do kraja.

Ispis   E-mail