PROŠTENJE U PRETETINCU

Nedjelju nakon Presvetog Trojstva je proštenje u Pretetincu pred kapelom Presvetog Trojstva. Tu kapelu uređuje Katica Oreški. Proštenje pred kapelom uveo je župnik Karlo Bubanić. Tako je i sadašnji župnik Tihomir Ciglar nastavio tu tradiciju. Okupilo se oko 100 vjernika iz Pretetinca i Dunjkovca ali bilo je i nekoliko vjernika iz drugih mjesta. Anđelko Cofek, zvonar iz Dunjkovca sve je pripremio za sv. Misu koju je služio župnik, a propovijedao je kapelan Mladen Cikač. U propovijedi je istaknuo kako je vjernik čovjek nade koji živi u sadašnjosti na temelju evanđelja. Također, istaknuo je važnost propovijedanja u crkvenih pastira koji često govore stvari koje se ne tiču čovjeka. Na kraju je župnik zahvalio svima.

Ispis   E-mail