ZLATNA MISA PREČ. NIKOLE SAMODOLA, ŽUPNIKA U NEDELIŠĆU

U Nedelišću 26. VII. 2018. u župnoj crkvi Presvetog Trojstva proslavljena je pedeseta obljetnica svećeničkog ređenja preč. Nikole Samodola, župnika u Nedelišću. Na sv. Misi bilo je prisutno preko dvadesetak svećenika od kojih su dvojica rodom iz nedeliške župe; vlč. Josip Pivar, župnik u Podturnu i prof.dr.sc. Karlo Šimek, profesor na KBF-u u Zagrebu, kojemu je i zlatomisnik spremao Mladu Misu. Propovijedao je dosadašnji župni vikar vlč. Tihomir Ciglar koji četiri godine zajedno s zlatomisnikom vrši pastoralnu službu u Nedelišću. Istaknuo je između ostaloga tri svetopisamske vrline koje rese preč. Nikolu: revnost, gorljivost i radišnost.
Na kraju sv. Mise zlatomisniku je uručen prigodni poklon od župljana te općine Nedelišće.

Preč. Nikola Samodol rođen je 25.X.1943, u Šibeniku od oca Kazimira i majke Vinke r. Aras. Djetinjstvo je proveo u rodnom Šibeniku gdje je završio osnovnu i srednju školu, a potom ulazi u franjevački konventualski samostan i studira na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu. Za svećenika je zaređen 26.VII. 1968. u Šibeniku po rukama mons. Josipa Arnerića, šibenskog biskupa. Nakon ređenja vršio je dušobrižničku službu u župi Sv. Duha u Zagrebu gdje je posebno bio zadužen za bolnicu te je providirao mnoge bolesnike. Do sada službu župnika vršio je u Molvama, Gušću, Gornjem Dragancu, Mađarevu i Novom Marofu, Pančevu (Vojvodina – Srbija), Hlebinama, Ivanjskoj, Kalinovcu i sada kao župnik u Nedelišću. Preč. Nikola je obredno biritualac, a u Grkokatoličkoj Crkvi ima naslov protojereja stavrofora. U svećeničkom djelovanju do sada je imao 16 kapelana, od toga 10 njih u župi Nedelišće te je tako pomogao mnogim mladim svećenicima u njihovim prvim danima svećeničkog života.