BLAGOSLOV RASPELA PRED FAROFOM

Raspelo pred ulazom u farof je obnovljeno i blagoslovljeno 09.12.2018. Blagoslovio ga je župnik Tihomir Ciglar uz asistenciju đakona vlč. Mislava Mikaca, ministranata te uz prisutsvo vjernika nakon jutarnje svete Mise . Na kraju blagoslova Župni zbor je zapjevao pjesmu "Častimo te križu sveti".

Ne zna se tko je podigao ovo raspelo, no sigurno je da je podignuto na slavu Božju. Križ je simbol naše vjere u Presveto Trojstvo, u Crkvu, život vječni i u uskrsnuće tijela. U križu je zaštita i obrana, u križu je lijek u križu je život. 
Častimo rado križ Kristov te se prekrižimo kada prolazimo pokraj Njega na slavu Božju i spasenje duše.

Zaslužni za obnovu su Vlado Pokrivač - župni sakristan, Drago i Stjepan Novak, Ivan Goricaj i trgovina „Duga“.


Ispis   E-mail