MISA ZA HRVATSKE BRANITELJE

U srijedu, 21. studenoga 2018. godine, u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Nedelišću slavljena je sveta misa za sve hrvatske branitelje, žive i pokojne, a posebno za branitelje iz župe Nedelišće.

Na misi su prisustvovali predstavnici branitelja, obitelji hrvatskih branitelja te izaslanstvo općine s načelnikom općine Nedelišće, gospodinom Darkom Daniom.

Župnik, vlč. Tihomir Ciglar, u propovijedi je zahvalio svim ljudima koji su dali svoj život ili zdravlje, kako tjelesno tako i psihičko, za oslobođenje i izgradnju naše Domovine. Sveto pismo napominje kako je domovina važna za svaki narod i kako je sloboda temeljna vrjednota koja je početak u izgradnji kvalitetnog i čovječnoga društva. Na tom tragu, župnik je napomenuo kako je važan događaj oslobođenje naše Domovine i njenog naroda, a s time smo svi mi danas dobili obvezu i zadaću da na tim temeljima svi radimo za napredak i rast našega naroda, kako materijalno tako i duhovno. Zahvalni svim braniteljima sjetimo ih se u našim molitvama.