SV. MISA ZA LOVCE U NEDELIŠĆU

Povodom sv. Huberta, zaštitnika lovaca, lovci Lovačkog društva „Fazan“ iz Nedelišća prisustvovali su sv. Misi koju je služio župnik vlč. Tihomir Ciglar, a đakonsku službu vršio je đakon vlč. Mislav Mikac. U propovijedi je župnik istaknuo da se lov i lovci te lovački rječnik spominju u Sv. Pismu. Prvi lovac koji se spominje u Sv. Pismu bio je Nimrod „silan lovac voljom Gospodina“ (Post 10, 9). Lovac je bio i sin Izakov Ezav „vješt lovac, čovjek pustare“ (Post 25,27). Kralj Šaul, prvi izraelski kralj bio je također lovac, no David ga je ukorio što je na njega pošao kao na lovinu kao kad se ide po planinama u lov na jarebice (1Sam 26,20). Psalam 124 pak uspoređuje našu dušu poput ptice koja je umakla od lovaca (Ps 124, 7). Knjiga Sirahova pak hvali čovjeka koji lovi mudrost kao što lovac lovi lovinu (Sir 14,22). Župnik je zaključio propovijed da je biti lovac časno i svetopisamsko ukoliko služi na dobrobit prirode i zajednice.

Nakon sv. Mise druženje se nastavilo u prostorijama lovačkog doma u Nedelišću na poziv predsjednika lovačkog društva gosp. Zvonimira Hlebeca. Neki lovci su i aktivni vjernici naše župe.

Ispis   E-mail