25. OBLJETNICA PROGLAŠENJA BLAŽENIM KARDINALA ALOJZIJA STEPINCA

VJERNICI IZ NAŠE ŽUPE TAKOĐER BILI NA PROSLAVI 25. OBLJETNICE
  PROGLAŠENJA BLAŽENIM KARDINALA ALOJZIJA STEPINCA

Svečanim misnim slavljem u nacionalnom marijanskom svetištu u Mariji Bistrici u subotu, 30. rujna 2023. godine, obilježena je 25. obljetnica proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca. Zagrebački nadbiskup mons. Dražen Kutleša rekao da je Stepinac “dar Božji hrvatskom narodu”. Podsjetio je da je i sveti papa Ivan Pavao II. nazvao Stepinčevu beatifikaciju povijesnim događajem u životu Crkve i naše nacije. – Mudro je to izrazio Sveti Otac Ivan Pavao II. prilikom beatifikacije: „Svojim ljudskim i duhovnim životnim putem blaženi Alojzije Stepinac svojemu narodu pruža svojevrsni kompas da bi se znao orijentirati. Evo glavnih točaka: vjera u Boga, poštovanje čovjeka, ljubav prema svima sve do praštanja, jedinstvo s Crkvom kojoj je na čelu Petrov nasljednik.”, rekao je Kutleša.
U ovoj prigodi, apostolski nuncij stavio je palij zagrebačkom nadbiskupu metropolitu kao znak zajedništva biskupa na razini naše metropolije, ali i znak povezanosti, vjernosti, poslušnosti i zajedništva s Papom, a Kutleša je, utječući se zagovoru Majke Božje Bistričke i blaženoga Alojzija Stepinca i svih svetaca i blaženika hrvatskoga naroda, nakraju poželio da mu, kako je rekao, u dio padne obilje Stepinčeva duha te zahvalio papi na iskazanom povjerenju.