ŽUPNO KLEČANJE, 15.04.2019.

Ove godine je župno klečanje bilo na Veliki ponedjeljak, prilikom Velike korizmene ispovijedi, jer dan Župnog klečanja 20.04. bio je Velika subota kada nije dozvoljeno služiti sv. Mise. Taj datum predložio je župnik, a Biskupski ordinarijat u Varaždinu je odobrio.

Sv. Misu u 11:00 služio je vlč. Josip Pivar, župnik iz Podturna, a rodom iz Nedelišća. U propovijedi je istaknuo primjer kako jedan čovjek je dolazio u crkvu „osunčati dušu“ te tako vjernicima predstavio smisao klečanja. Presveti oltarski sakrament nam grije dušu, uzdiže nas i daje nam snagu za hod prema vječnosti.

Nakon sv. Mise vjernici su imali priliku moliti se do 17:00 sati kada je đakon vlč. Mislav Mikac održao duhovni nagovor i tako je završilo godišnje župno klečanje.

Ispis   E-mail