PROŠTENJE VELIKE MEŠE U PUŠĆINAMA, 15.08.2019.

Na svetkovinu Uznesenja BDM na nebo, 15.VIII.2019. bila je svečana sv. Misa u Pušćinama u 11.00 koju je služio naš župnik vlč. Tihomir Ciglar. Kapela u Pušćinama posvećena je upravo Uznesenju BDM na nebo pa je taj dan u Pušćinama proštenje.

U propovijedi je vlč. župnik govorio o životu Blažene Djevice Marije te o važnosti vjere kako bi poput nje i mi kršćani 21.stoljeća mogli biti službenici Gospodinovi te na taj način zavrijediti Božju milost da i mi budemo primljeni u nebo.

Na sv. Misi okupilo se oko 200-injak vjernika svih uzrasta, a bili su prisutni i predstavnici DVD Pušćine kojima je župnik zahvalio za sve što su učinili za filijalu Pušćine jer su oni darovali zemljište na kojem je sagrađena i kapela. Župnik je zahvalio i gđi Marici Novak, zvonarici te gđi Jeleni Grubić, kantorici i Zboru na svemu što čine za filijalu Pušćine. Potom je župnik pozvao sve prisutne da svrate pod šator kod vatrogasaca na okrjepu tijela, a i sam župnik se pridružio toj okrijepi.

Ispis   E-mail