PROSLAVA BDM LURDSKE U NEDELIŠĆU

U Nedelišću se nalazi najstariji kip BDM Lurdske u Hrvatskoj kojega je dopremio 1883.g. iz Pariza u Nedelišće tadašnji župnik Ignacije Szele s kapelanom Feliksom Burkeom. Zbog toga se na poseban način časti BDM Lurdska u Nedelišću. Vjernici su se kroz devet dana molitvom krunice i pjevanim litanijama pripremali za proslavu suzaštitnice župe. Zadnja tri dana devetnice sv. Mise su služili svećenici gosti; vlč. Mario Filipović, župnik u Natkrižovljanu, preč. Anđelko Košćak, rektor zagrebačke bogoslovije koji je došao sa bogoslovskim oktetom koji su animirali sv. Misu, te vlč. Ivica Gladoić, župnik u Kozarevcu.

Proštenjarsku sv. Misu na sam dan služio je vlč. Mislav Mikac, župni vikar iz Ludbrega u kkoncelebraciji 15 svećenika Štrigovskog dekanata te umirovljenih svećenika. U propovijedi je istaknuo tri zaziva upućenih BDM; utjeho žalosnih, utočište grešnika i zdravlje bolesnih. Na sv. Misi su bili prisutni mnogi vjernici, a među njima i načelnik općine Nedelišće Darko Dania sa suradnicima. Na kraju sv. Mise vlč. Mislavu je zahvalio domaći župnik Tihomir Ciglar te zajedno s načelnikom predali novu monografiju o Nedelišću.

Ispis   E-mail