Župne informacije

ŽUPNE OBAVIJESTI

ZAPOVIJEDANI POST I NEMRS NA ČISTU SRIJEDU

Zakon nemrsa obvezuje sve koji su navršili 14. godinu života, a zakon posta one koji su navršili 18. godinu života pa do započete 60. godine.

Kroz korizmene petke obvezatan je nemrs, a tko može neka i posti na nakanu Crkve.

OBVEZA DOLASKA NA SV. MISU ZA ŠKOLSKU DJECU NA PEPELNICU

Sva školska djeca, posebice treći i osmi razredi, te drugi i sedmi, da dođu na sv. Misu na ČISTU SRIJEDU – PEPLNICU kako bi duhovno započeli Korizmu. Sv. Mise bit će u 07:00 i u 18:00 pa djeca neka dođu na onu sv. Misu kada nisu na nastavi.

NIJE NAM DOZVOLJENO

Nije nam dozvoljeno da kroz vrijeme Korizme činimo stvari koje se ne doliče tom svetom pokorničkom vremenu u kojem se pripremamo za proslavu najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa. Dakle, izbjegavajmo zabave, veselice, preglasno slušanje glazbe…

NAŠI POKOJNICI

Pokoj vječni daruj im Gospodine

Ivan Lesar (r.09.09.1959. u Pušćinama) iz Pušćina, P. Zrinskog 3, preminuo je 17.02.2020. u svojemu domu. Sprovod je bio 22.02., a sv. Misa zadušnica služena poslije.

SAKRAMENAT ŽENIDBE ŽELE SKLOPITI

ŽUPNE ZAJEDNICE