Župne informacije

ŽUPNE OBAVIJESTI

BISKUPSKO POSVEĆENJE MONS. BOŽE RADOŠA

Sljedeću nedjelju, 24.11.2019. u 10:00 bit će biskupsko posvećenje našega novoga biskupa u Varaždinskoj katedrali. To je ujedno i povijesni događaj jer je to prvo biskupsko posvećenje u varaždinskoj katedrali. Glavni posvetitelj bit će naš metropolita nadbiskup zagrebački Josip kardinal Bozanić, a suzareditelji će biti nadbiskup đakovačko-osječki Đuro Hranić i dosadašnji naš biskup Josip Mrzljak. Pozvani smo da taj dan hodočastimo u katedralu na taj događaj.

TRODNEVNICA UOČI POSVEĆENJA BISKUPA BOŽE RADOŠA

Prvog dana trodnevne duhovne priprave, u četvrtak 21. studenoga, svetu misu s početkom u 18 sati, predvodit će sisački biskup Vlado Košić, rodom iz Družbinca u Župi Petrijanec. Nakon svete mise bit će klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom koje pripremaju i animiraju mladi Varaždinske biskupije. Drugi dan trodnevne priprave, u petak 22. studenog na spomendan sv. Cecilije, svetu misu s početkom  u 18 sati predvodit će bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak, rodom iz Župe Jalžabet. U molitvi Večernje u sklopu mise sudjelovat će katedralni zborovi. U subotu uoči ređenja, 23. studenoga, u varaždinskoj katedrali će svetu misu od 18 sati predvoditi đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić, čiji su roditelji rodom iz Prigorca u Župi Ivanec. Nakon svete mise biti će svečana akademija u molitveno-meditativnom ozračju.

U našoj župi će biti također organizirana trodnevnica po rasporedu objavljenom na Rasporedu misa.

NAŠI POKOJNICI

SAKRAMENAT ŽENIDBE ŽELE SKLOPITI