RKT župa Presvetog Trojstva Nedelišće

Novosti iz života župe

Nedjeljna misao

Blagdanska i nedjeljna prodika

Župne objave na društvenim mrežama

IZ EVANĐELJA PO LUKI (Lk 3,15-16.21-22)

Narod bijaše u iščekivanju i svi se u srcu pitahu o Ivanu nije li on možda Krist. Zato im Ivan svima reče: »Ja vas, istina, vodom krstim. Ali dolazi jači od mene. Ja nisam dostojan odriješiti mu remenje na obući. On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem.« Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo, siđe na nj Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: Ti si Sin moj, ljubljeni! U tebi mi sva milina!

ZAHVALA ZA BLAGOSLOV OBITELJI

Od 26.12.2018. do 09.01.2019. opsluživao se blagoslov domova i obitelji u našoj župi. Ove godine je novost da su blagoslov opsluživali samo domaći župnik i đakon pa je trebalo više vremena da obiđu cijelu župu. No, želja župnika je bila da upozna svoje župljane te župljani njega, a na temelju riječi našega Gospodina Isusa Krista koji reče: „ i poznajem svoje i mene poznaju moje (Iv 10, 14)“.
Zahvaljujemo se svima Vama koji ste nas primili u svoje domove i hvala na svakome Vašemu daru i dobročinstvu koju činite za župu i župnika.
Zahvaljujemo se ministrantima iz cijele župe koji su pomagali u blagoslovu.

Zahvaljujemo se i obiteljima koje su župnika, đakona i ministrante ugostile za ručak i to: ob. Branka i Marijane Delost iz Slakovca (26.XII.), ob. Vlade i Mirjane Posavec iz Nedelišća (27.XII.), ob. Franje i Marije Šegović iz Nedelišća (29.XII.), ob. Vlade i Anđele Pokrivač iz Nedelišća (30.XII.), ob. Vlade i Danica Zrna iz Nedelišća (02.I.), ob. Dragana i Snježane Novak iz Nedelišća (03.I.), ob. Vlade i Milice Ceilinger iz Pušćina (05.I.), ob. Franje i Marije Novak iz Pušćina (06.I.), ob. Renate i Ivane Novak iz Dunjkovca (07.I.), ob. Ivana i Biserke Ganzer iz Dunjkovca (08.I.) i gđi Katici Oreški iz Pretetinca (09.I.).

Ove godine je blagoslovljeno 1630 domova, a 2017. godine 1705.
Po naseljima statistika je sljedeća; Slakovec: 111 domova, Nedelišće: 905 domova, Pušćine: 274 domova, Dunjkovec: 208 domova i Pretetinec: 125 domova.

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE