Župni suradnici u hodočasničkom pohodu svetištu svetog Josipa i župi svete Marije Magdalene

Nakon današnje poldanje svete mise župnik, kapelan i župni suradnici uputili su se na zajednički duhovni i prijateljski susret u Nacionalno svetište svetog Josipa u Karlovcu te u župu svete Marije Magdalene u Donjoj Kupčini.
U Nacionalnom svetištu svetog Josipa srdačno nas je dočekao rektor svetišta i župnik mons. Antun Sente, koji nam je približio povijest svetišta, njegovu važnost za Crkvu u Hrvatskoj te brojne milosti koje vjernici po zagovoru svetog Josipa primaju na tome svetom mjestu. Nakon upoznavanja sa svetištem uslijedilo je euharistijsko klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, tijekom kojega smo u molitvi zahvaljivali Gospodinu za dar zajedništva i preporučivali mu potrebe naše župe.
Nakon boravka u Karlovcu posjetili smo župu svete Marije Magdalene u Donjoj Kupčini. Ondje nas je dočekao župnik vlč. Mladen Vidak koji nam je predstavio život i djelovanje župne zajednice. Zajedno sa svojim župnim suradnicima pripremio je srdačnu dobrodošlicu i okrepu, pruživši nam priliku za ugodan razgovor i razmjenu iskustava iz župnog pastorala.
Ovaj dan bio je ispunjen molitvom, duhovnom obnovom, susretima i zajedništvom. Zahvalni smo mons. Antunu Senteu, vlč. Mladenu Vidaku i njihovim suradnicima na gostoprimstvu te molimo zagovor svetog Josipa i svete Marije Magdalene za naše župu.